Pozycjonowanie

seo

Dzięki pozycjonowaniu nasza firma ma szansę na większą liczbę klientów, a co z tym idzie na lepsze zarobki. Strona internetowa to wspaniała reklama w Internecie. Aktualnie praktycznie każdy człowiek najpierw szuka informacji w sieci...

Optymalizacja

optymalizacja

Pierwszą i podstawową czynnością od jakiej powinniśmy zacząć zanim zaczniemy na dobre pozycjonować naszą stronę internetową jest oczywiście odpowiednia i poprawna optymalizacja...

Marketing w sieci

marketing

Marketing internetowy pozwala nam dotrzeć do znacznie większej ilości ludzi, dzięki swojej ogólnodostępności na świecie. Marketing internetowy to głównie przeróżne formy reklamy...

Promowanie strony

promocja

Zdarza się często tak, że po tym jak wykonamy swoją pierwszą stronę(lub ktoś ją nam wykona na zlecenie) często nie mamy pomysłu jak sprawić, aby trafiła ona do szerszej grupy ludzi...

Pozycjonowanie strony sposobem na zwiększenie jej popularności

Masz własną stronię, nie ważne czy prywatną, czy firmową i martwi Cię niska liczba odwiedzin? Zastanawiasz się dlaczego tak mało ludzi znajduje twoją stronę w wyszukiwarkach? Jeśli tak to koniecznie zainteresuj się zagadnieniami związanymi z pozycjonowaniem stron www.

W dzisiejszych czasach ludzie zrobili się tak \"wygodni\", że nie chce im się wpisywać długich adresów stron internetowych. Wielu moich znajomych zamiast zastanawiać się co było po www woli wpisać interesującą frazę w pole wyszukiwarki Google. Statystycznie ludzie częściej wybierają wyniki wyświetlane na dobrych pozycjach.

Zapewne zastanawiałeś się kiedyś dlaczego dana strona pojawia się na samej górze listy wyszukań, a inna o tej samej tematyce gdzieś dużo dalej? Spora w tym zasługa działania zwanego pozycjonowaniem strony.

Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa Google w swoim indeksie z założenia umieszcza wyżej strony o większej wartości. W Google jednak nikt ręcznie nie sprawdza każdej strony i nie wydaje jej cenzurki. Zamiast pracowników robią to roboty zwane też botami. Robot o nazwie GooleBot przemierza internet i zbiera informacje o stronach internetowych, a po ich przetworzeniu ustala kolejność stron na liście.

Choć to jakie są kryteria ustalania wartości strony to tajemnica strzeżona przez Google, specjaliści od pozycjonowania stron mają swoje sposoby na to by GoogleBot ich strony uważał za te bardziej wartościowe.

Dobrze na pozycję strony w indeksie wpływają dobre tytuły podstron (zawierające słowa kluczowe). Sposobem na to by bot uznał naszą stronę za bardziej wartościową jest umieszczenia linków na powiązanych tematycznie stronach internetowych. Dzięki temu robot uzna, że treść naszej strony jest cytowana w branży a więc i wartościowa. Po za tym im większe \"rozsianie\" linków tym częściej wyszukiwarkowy bot odwiedzi naszą stronę i zaktualizuje wpis w indeksie.

Podejmując się pozycjonowania własnej strony należy jednak dokładnie zapoznać się z wytycznymi Google. Niektóre działania opisywane w internecie są potępiane przez \"wyszukiwarkowego giganta\" i gdy zostaną wykryte mogą przynieść skutki przeciwne do zamierzonych.